misir-patlatma-makineleri

DONDURMA ARABALARI

misir-patlatma-makineleri

İstenilen renk ve ebatta ;

Külah dondurma için 5 gözlü , 7 gözlü, 8 gözlü

Maraş dondurma için 2 gözlü, 3 gözlü, 4 gözlü ve 6 gözlü arabalar üretilmektedir.

Bir Dondurma Arabası sizce nasıl olmalı?
Tamamen kullanım alanınıza ve taleplerinize göre tasarlanan ve üretilen
Emart® dondurma arabaları ile hem kurumsal ürünlerinize değişik bir bakış kazandırmanız birincil önceliğimizdir.
Emart® dondurma arabaları malzemesi paslanmaz kaplama olup tamamen gıda için güvenilir bir saklama ortamı sağlamaktadır.

Dondurma Arabaları

Geçmiş yıllarda çocukların peşinden koştuğu dondurma arabaları günümüzde neredeyse her sokakta karşımıza çıkar.

Emart kurumsal dondurma arabaları tasarlarken, geçmiştekin o heyecanı sokaklara getirmeye yardımcı olmuştur. Kimi zaman dondurmayı alabilmek için cebelleştiğimiz, kimi zaman hangisini seçeceğimize karar veremediğimiz dondurma tezgahları hala önemini korumaktadır.

Bir pekmez ve kar hikayesine ilham olan “karsambaç” günümüzdeki formuna ulaşana kadar birçok dönüşüm geçirmiştir. Yaz sıcaklarında insanı ferahlatan, meyveler, pekmezlerle renklenen karsambaçtan dondurmaya uzanan süreçte sokak satıcılarının önemi büyüktür.

Nostaljik dondurma arabası, çocukların etrafında toplandığı ve heyecanla bir külah dondurma beklediği zamanlardan çok farklı hale gelmiştir. Maraş usulünden gelatoya kadar çok çeşitli olan dondurmalar, modern tasarım dondurma arabaları ile kolay ulaşılabilir hale gelmiştir.

Geleneksel yöntemlerle elle yapılan dondurma, bisikletli dondurma arabaları ya da elle taşınan tezgahlarda satılıyordu. 1970’lerde makineleşmeye geçilmesiyle seyyar dondurma satıcılığı da popüler hale geldi.

Bir süre sonra dondurmaların erimemesi ve panayır alanlarında rahat satılması için dondurma arabaları ve bisikletli dondurma arabası üretilmeye başladı. Ülkemizde 1980’lerin sonlarında neredeyse her sinema çıkışında, panayırda ve özel günde gözler dondurmacı aramaya başladı.

Yaz akşamlarının vazgeçilmez eğlenceliği haline gelen dondurma arabası üretimi Emart kalitesiyle birleşerek günümüzün popüler kültürünü ortaya çıkardı. Kurumlara özel dondurma arabaları, özel etkinlikler için yapılan ikramlar ve bireysel satıcılar için üretilen dondurma arabası çeşitleri Emart tarafından birçok markaya ulaştı.

Türkiye’nin seyyar araba üretimi konusunda lider markası olan Emart, kendi sektörlerinin lideri olan birçok bilindik markaya özel dondurma arabası tasarlamıştır. %100 el imalatıyla üretilen dondurmalar %100 el işçiliği ürünü olan özel tasarım arabalarla her yeri panayır yerine çevirmeyi sağlıyor.

Dondurma Arabası Modelleri

Teşhir için ya da gezerek satış yapmak için üretilen bisikletli dondurma arabası modeli, markaya özel renk ve özellikle üretilmektedir. Sahil bölgeleri ve tatil yerlerinde hoş bir akşam esintisi ya da öğle kaçamağı yapmayı sağlayan bisikletli modeller, geçmişi ve bugünü harmanlayan tasarımlarla minimal satışlar yapanlar için üretiliyor.

Kurumsal bir markanın iş geliştirme projeleri için tercih edilen mobil arabalar da aynı Emart kalitesi ve özeniyle tasarlanıyor. Garantili soğutma sistemleri ve dondurma servisini kolaylaştıracak malzemelerden üretilen ürünler tamamen el yapımı olduğu için istenilen modelde üretiliyor.  Genelde tekerlekli dondurma arabası, nostaljik dondurma arabaları gibi çeşitler ilgi görüyor. Butik pastaneler, restoranlar ve gıda üretimi yapan yerlerde iç ya da dış alanlarda kullanılabilen tekerlekli dondurma arabaları tercih edilirken, ürün lansmanları gibi tanıtım amaçlı sunumlarda nostaljik modeller markaya özel uyarlanıyor.

Saray Muhallebicisi, Simit Sarayı, FOX TV, Alaçatı Muhallebicisi, Fairmont, Grand Hyatt gibi markalara özel tasarımlar yapan Emart, 30 yıllık deneyimi gelenekseli modernize ederek sokaklara taşıyor. Sokak esnafı kültürünü daha şık bir seviyeye taşıyan seyyar arabalarla, hem tüketici hem de satıcı için ideal bir satış noktası planlanıyor.

Amerika’da hala popüler olan ve Amerikan dondurma arabası olarak bilinen bisikletli dondurma arabaları ya da motorlu modeller ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. İş fikrinizi hayata geçirecek birçok dondurma arabası modeli için ürettiğimiz ürünleri inceleyebilir, kendi ürününüzü ürettirmek için bizimle iletişme geçebilirsiniz.

Dondurma Arabası Fiyatları

Standart bir model olmayan dondurma arabalarında, nostaljik ve tekerlekli detaylar öne çıkmaktadır. Dondurmaların depolandığı makinenin soğutma kapasitesi ve sınırları, arabanın diğer özellikleri gibi detaylar dondurma arabası fiyatları konusunda fikir sahibi olmayı kolaylaştırır.

Sipariş üzerine üretilen ürünlerde tentenin kalitesi, makine ve ekipmanlar, sistemin yürür mü durağan mı olacağı fiyata etki eden faktörler arasındadır. Ürünlerde el işçiliği tercih edildiği için kullanılan malzemelerin dayanıklılığı ve kalitesi de önemlidir. Minimal bir dondurma arabasıyla büyük boy tam teşekküllü bir dondurma arabasının fiyatı aynı olmayacaktır. Çünkü her iki tasarım için de farklı gereksinimlere ihtiyaç duyulur. Ayrıca son dönemde popüler olan dondurmalı irmik helvası arabası gibi daha kapsamlı konseptler için de özel tasarım yapılarak fiyat teklifi verilmektedir.

Emart olarak dondurma arabası modellerinde sınırsız bir hayal gücünün gerçekleşmesini sağladığımızı belirtmek isteriz. Tasarımcıların kaleminden çıkan konseptleri gerçeğe dönüştürmek, kullanışlı ve şık görünen ürünler yaratmak için imalatımızı %100 el işçiliğiyle gerçekleştiriyoruz. Dondurma satışı yapan mağazaların stant alanları, alışveriş merkezlerindeki geçici ya da sürekli stantlar için isteğe bağlı gezici dondurma arabası üretimi yapılıyor.

Seyyar Dondurma Arabası Kimler İçindir?

Seyyar dondurma arabası dondurma satışının kapalı ürünlerden ibaret olmadığını düşünen üreticilerin ilgisini çeken bir üründür. Kurumsal pasta ve tatlı üretimi yapan firmalar, dondurmacılar, frozen ve gelato gibi farklı dondurma türlerini üreten imalatçılar satışlarını bu ünitelerde gerçekleştirebilmektedir.

Mobil bir sistem olan seyyar dondurma arabaları sadece ürünlerin reklamını yapmaz, aynı zamanda ürünlerin satışını da sıcak satışa çevirmenizi kolaylaştırır. Markanızın bilinirliğini arttırmak, kendi ürettiğiniz dondurmayı satmak ve mobil ürün satışı için sektöre adım atmak istediğinizde seyyar arabalar en iyi seçimlerden biri olacaktır.

Gıda güvenliği konusunda istenen şartları taşıyan herkes, güvenilir bir dondurma yaptığını kanıtlayarak seyyar dondurma arabası satışlarına başlayabilir. Butik markalar ve özel tasarım konseptleriyle hayatınıza lezzet katacak eğlencelik atıştırmalara renk de katabilirsiniz.

Belediyelerinden gerekli ruhsat ve izinleri alan kişi ya da kurumlar, bu ürünleri satış alanı olarak kullanabilir. Kurumsalların satılık ya da kiralık seçeneklerle aradığı geçici stantlar da dondurma arabası şeklinde tasarlanabilir.

Ürün teşhir stantı olarak tercih edilen tezgahlar istenilen ölçü ve özelliklerde paslanmaz malzemeler kullanılarak üretilir. Böylece gıdaların güvenliği ve hijyeni de sağlanmış olur. Sizce bir dondurma arabası nasıl olmalı? Hangi özellikleri olmazsa olmaz, hangileri olmasa da olur? Bunları belirleyerek arzu ettiğiniz tasarımın hayat bulmasını sağlayabilirsiniz.

Dondurmanın Kısa Tarihi

Ülkemizde dondurma adamın peşinden koşacak çocuklar hala var. Her yerde bir market olsa da, her mevsim dondurmaya erişmek mümkün ve ekonomik olsa da, dondurma arabasında satılan dondurmayı yemenin bir başkadır. Bunun için birçok kurumsal referansımız nostaljik dondurma arabalarıyla tüketiciye sıcak satış yapmaktadır. Hem taze hem de canlı bir alışveriş imkanı sunan dondurma arabaları, geçmişteki gibi eskitilmiş bisikletler ve ahşap dondurma arabası şeklinde üretilen ünitelerle geleneksel istenirliğini korumaktadır.

Bizlerin Roma’yı yakan kişi olarak bildiği Roma İmparatoru Neron, yaşadığı dönemde boğazına düşkünlüğüyle bilinirmiş. Çeşnicibaşıları ona değişik ikramlar sunup beğenisini kazanırsa çeşitli ödüller kazanırmış. Bir gün farklı bir şey keşfeden bir çeşnicibaşı, dağlardan topladığı kar ve balı karıştırarak imparator Neron’a sunmuş. Neron bu yiyeceği o kadar beğenmiş ki, kölelerini dağlarda kar toplatmaya götürmüş. Bundan sonra çeşitli meyveler ve bal karışımları kar kaplarında karıştırılarak tüketilmeye başlamış.

Neron Roma’yı yaksa da Romalılara iç yangınlarını söndürecek bu keşfi bırakmasıyla kendini biraz affettirmiş olabilir. Bilindiği gibi İtalyanlar dondurma konusunda dünya lideridir. Gelato ya da Semi-Freddo salepten üretilen Türk dondurmasından çok farklı üretilir ve Roma Dondurması bir coğrafi simge haline gelmiştir.

Her nerede ve ne şekilde üretilsin üretilsin, dondurmaların satılması için bir dondurma arabası ya da standa ihtiyaç duyulur.

Ürün Kataloğumuzu size yollamamızı ister misiniz ?