misir-patlatma-makineleri

SİMİT ARABALARI


Simit Arabaları

Simit arabaları, seyyar simit arabası ve ısıtmalı simit arabası gibi çeşitlerle Emart tarafından üretiliyor. Sokağın en çıtır lezzetini tüketiciyle buluşturmak isteyenler konforlu arabalarla daha rahat satış yapabiliyor.

Sokaklarda sık sık karşımıza çıkan simit arabaları sokak lezzetini her zaman yaşamak isteyen tüketiciler tarafından yoğun ilgi görür. Simit satmak için tam mesai harcayan simitçiler açısından bakıldığında ise konfor ve güvenliğin dahil olduğu, ürünlerin taze kalıp korunduğu bir iş alanıdır.

Hızla gelişen teknolojiye paralel olarak insanların yaşam koşulları da değişim göstermektedir. Değişim aynı zamanda bireyin tercihlerini etkilemektedir. Hemen her konuda değişim yaşanırken bazı alışkanlıklar bu değişime ayak direnmektedir. Asırlar boyunca yaşamımızın dikkat çekmeyen ancak olmazsa olmaz bu tür alışkanlıklarından biri de simit gerçeğidir.

Simitçilerin rahat bir satış yapması, tüketicinin de simit almak istediğinde tazelik ve temizlik önceliğinin karşılanması için Emart, şehrin dokusuna uygun simit satış arabaları üretimi yapmaktadır. Kullanım alanlarına kolayca adapte edilebilen, şık ve kaliteli bir tasarımla tüm hava şartlarına dayanıklı olan simit arabaları üst kasa alüminyumdan üretilmiştir.

Simit Kültürü ve Simit Arabalarının Gelişimi

Simit’in kültürümüzde yaklaşık olarak 600 yıllık bir geçmiş vardır. Osmanlı imparatorluğu döneminde Yeniçerilerin bir kolu olan Sekban sınıfında fırında çalışan görevlilere simitçi denildiği bilinmektedir. Bu tarihlerden gelen yazılı kaynaklarda simit padişah hediyesi olacak derecede önemlidir. Evliya Çelebi seyahatnamesinde İstanbul’da 70 simit fırınının olduğunu yazar. Bu dönemlerde ismi halka-i simittir. Bu isim 18. Yüzyılda simit olarak değişime uğramıştır.

Kolay ucuz maliyeti ve doyurucu özelliğinden dolayı halk arasında beğeni kazanan simit sokak satıcıları aracılığı ile her köşede erişilebilir bir ürün olarak varlığını sürdürmektedir. Eskiden yuvarlak tablolar ya da sepetlerin içinde satılan simitler, dış etkenlerin olumsuzluğundan etkileniyor, kısa sürede bayatlıyordu. Tüketici için bu açıdan sıkıntı yaratırken simitçiler için de yorucu ve riskliydi. Simitlerin devrilip ıskarta olması sık rastlanan sorunlar arasındaydı. Daha hızlı ve hareketli hale gelen kalabalık sokaklarda simitleri güvenli bir alana alma gereği ortaya çıktı.

Baş üzerinde çeşitli yöntemlerle sokak aralarında satılan simit, zaman içinde ayaklı ahşap simit arabası, seyyar tezgâhlar son olarak da tekerlekli simit arabaları gibi kullanışlı satış alanlarında tüketiciyle buluşmuştur.

Simit Arabası Modelleri

Günümüzde şehrin hatta semtin dokusuna uygun olarak tasarlanan simit arabaları modern şehrin ruhuna uygun onlarca model ve biçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak metal yapı elemanları kullanılarak yapılan simit arabası modelleri genellikle servis vereceği semtin dokusuna uygun olarak tasarlanmaktadır. İlgili şehir belediyesinin de onayı alınarak yapılan modeller renk ve biçim olarak o şehrin semtini çağrıştıracak özellikler taşır. Emart, standart olarak Sultanahmet, Gülhane, Kadıköy ve Ayasofya model simit arabaları tasarlamakta, kişisel isteğe göre bu arabalar özelleştirilebilmektedir.

Şehir merkezinde ve kalabalık ilçelerde modern ve kullanışlı görünümleriyle dikkat simit arabaları, adeta şehirle bütünleşmemizi işaret eden simgeler haline gelmiştir. Özellikle İstanbul’da “vapurda çay simit keyfi” kavramı yabancı kültürlerde bile bilinir hale gelmiştir. Bu kadar bilindik bir lezzetin, hızlı yaşam koşullarına karşı dayanıklı ve güvenilir hale gelmesi ise başlı başına bir gereklilik olmuştur.

Tasarımcılar tarafından ürünün niteliği, şehrin dokusu ve alışveriş sürecinin şekline uygun olarak tasarlanan Emart simit arabaları hava koşullarına dayanıklı malzemelerden, el işçiliği ile üretilmiştir. Geleneksel bir lezzet olan simidin doğasına uygun, %100 el emeğiyle üretilen simit arabaları, büyükşehirler ve işlek caddelerdeki yerini bulmuştur.

İstanbul’un tescilsiz coğrafi işareti haline gelen simit, simitçilik mesleğini yapanlar için her zaman gözde olmuştur. Yanına başka unlu mamuller eklense de, “simitçi” kavramı asla değişmez. Bu yüzden işini garantiye almak isteyenler, modern simit arabası tasarımlarıyla Emart güvencesini tercih edebilir.

Emart Simit Arabalarının Özellikleri

• Sürgülü pencere sistemleriyle kolay açılıp kapanabilen, istenildiği takdirde ısıtma ve aydınlatma özellikleri eklenen arabaların, arka kısımları dolaplı ve kovalı olarak tasarlanmıştır. Bu alanlara depo olarak kullanacağınız kısımlar eklenmiştir.

• Ürünleri taze tutmak, güneş ve yağmur gibi olumsuz durumlardan korumak için özel tenteler de el işçiliği ürünü olarak üretilmiştir. Tenteler yüksek mukavemete sahiptir.

• CE belgeli olan tüm simit arabaları insan sağlığına uygun kaliteli malzemeden üretilmiştir.

• 1 yıl garantili olarak satılan simit arabaları, evladiyelik bir kalitede üretildiğinden uzun yıllar kullanma şansınız vardır.

• Toz, kötü koku ve diğer dış etkenlerden koruma sağlayan Emart ürünleri, sinemalardan tatil köylerine, sokaklardan panayır alanlarına kadar geniş bir kullanım alanı olan ürünlerdir.

• En iyi hammaddeler kullanılarak üretilen tasarımların yanı sıra, size özel tasarımlarla üretilen satış ve tanıtım arabaları hızlı teknik servis desteğiyle beğeninize sunulmuştur.

Simit Arabası Fiyatları

Kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişim göstermektedir. Örnek olarak birinci sınıf alüminyum ve çelik malzemenin yanı sıra tente ve dayanıklı kauçuk tekerlerin kullanıldığı standart bir simit arabası fiyatları boy ve kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak, değişmektedir.

Simit arabası temin etmek isteyen kişinin tercih edeceği model kesinlikle hizmet vereceği semtin dokusuna uygun olmalıdır. Simit satacak kişinin öncelikli olarak bilmesi gereken konu “’simit’ gerçeğidir. Simit her zaman alıcısı olan bir üründür. Bu nedenle sunumu yapılırken servis ekipmanlarının sürekliliği ve temizliği göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli bir simit arabasının yanı sıra kaliteli ve temiz simit servisi simit satıcısına kesinlikle kazandıracak bir tezgâh olacaktır. Hele de simit “taş fırın” simidi olacaksa dokunmayın simitçinin keyfine.

Girişimciler için önemli olan seyyar simit arabası fiyatları özel tasarım yapılabileceği gibi standart modellerden yana da tercih edilebilir. Sermaye az, getirisi çok bir yatırım tercih ettiğinizde Emart ihtiyaçlarınızın karşılığını veren tasarımlarla doğru seçim yapacağınız ürünler sunmaktadır. İstek üzerine simit tezgahına ek olarak pamuk şeker, kestane ya da patlamış mısır makineleri eklenerek araba daha işlevsel bir hale getirilebilir.

Ürün Kataloğumuzu size yollamamızı ister misiniz ?