Turizm Dünyasu Dergisi

Emart konsept ürünleriyle öne çıkıyor

Ticari faaliyetlerine 1998 yılında başlayan ve patlamış mısır ve pamuk şeker makineleri, yiyecek içecek standları, simit arabaları ve kuruyemiş çerez ısıtıcıları gibi ürünler üreten Emart Makine, standart ürünlerinin yanı sıra özel çalışmalarda da bulunuyor. Merve Sadış Sinemalardan otellere, tatil köylerinden kültür merkezlerine, AVM’lerden spor tesislerine kadar geniş bir yelpazede kullanım alanı olan ürünler sunan Emart, yeni ürünlerle portföyünü de genişletiyor. Şirketin çalışmaları hakkında bilgiler veren Emart Makine ve Servis Ekipmanları yetkili Merve Altuntaş Sadış, “En çok Antalya bölgesindeki oteller ve şehir zincir otellerine hizmet veriyoruz. Otellerde olmazsa olmaz yardımcı ekipmanların arasında olan ürünlerimiz, hem çocuklara hem büyüklere hitap ettiği için her otelde işlevselliğin yanında görselliğiyle de fark yaratıyor. Her otelin barında mutlaka var olan kuruyemiş çerez ısıtıcılarımız müşterileri taze ve sıcak yemişle buluşturuyor. Referanslarımız
arasında Çeşme Sheraton, Radisson Blu, Hilton Bomonti, CVK Park Bosphorus gibi oteller bulunuyor” dedi.
En özel projelerinden birinin Hilton Bomonti Oteli’ne kendine has desenini esas alarak tasarlanan mobil barlar olduğunu bildiren Sadış, CVK Otel’e ise otelin konseptine uygun misafir karşılama ikramı için tasarlanan lokum standı, kahveci güzeli, dondurma ve pamukşeker arabaları üretildiğini söyledi. Firma prensipleri dışına çıkmadan her firmanın her isteğine cevap verebildiklerini ifade eden Sadış, 2013 yılında standart ürünlerin yanında yenileri ekleyip firmanın ürün gamını genişlettiklerini, sinemaların ihtiyacı olan büyük tencere mısır patlatma makinesini piyasaya sunarak Türkiye’nin büyük kapasiteli mısır patlatma makinesini üreten ilk firma olduklarını belirtti.
“Tüm mekanların en gözde ürünü olan kuruyemiş ısıtıcıları 4 gözlü ve 6 gözlü seçenekleriyle piyasada bilinmektedir. Isıtıcı içerisinde her yere eşit dağılan ısı sayesinde yemişler her zaman daha sıcak ve taze kalmaktadır. Tamir ve bakım gerektirmeyen bu ürün bu yıl 3 koleksiyon halinde satışa çıkarılmıştır. Klasik seri, renkli seri ve özel seri olarak sunulan kuruyemiş ısıtıcıları mekanların konseptlerine göre dış kaplamalarında ve şekillerinde farklılıklar göstermektedir” diyen Sadış, 2014 yılının ilk projesi olan Kadıköy simit arabalarının da sokaklarda yerini aldığını söyledi. Sadış, “İnsanların her zaman gördüğü simit arabalarının aksine rengiyle, tasarımıyla hijyene uygun malzemeler kullanılması bakımından Kadıköy sokaklarında artık Emart rüzgarı esmektedir. Yıl sonuna kadar hedefimiz daha çok belediye için özel çalışmalar yaparak tüm sokaklarda satılan ürünlerin belediyeler ve zabıtalar kontrolünde şık ve estetik olmasını sağlamaktır. Sokak satıcılarına farklı bir boyut kazandırmak, sosyal sorumluluk projelerinde yer almak bu yılın en önemli hedeflerinden biri olmuştur” dedi.