Milliyet Gazetesi banner

‘Simit Arabam Engel Tanımam’ Projesi Hayata Geçti

 

Engellilerin istihdamına yönelik önemli bir proje daha Kastamonu’da hayata geçiyor.

Kastamonu Belediyesi, Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi ve Simit Dünyası’nın işbirliği ile hayata geçirilen ‘Simit Arabam Engel Tanımam’ projesi Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından tanıtıldı. Bu projede kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan ve fiziki yapısı itibarı ile Kastamonu Konakları konseptinde hazırlanan yeni simit arabalarını da Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen organizasyon ile halka tanıtan Babaş, engellilerin ticari hayatın içerisinde de yer alması gerektiğini söyledi.

Milliyet-haber-gorseli-Kastamonu
Projenin çok kıymetli bir amaca hizmet edeceğini ifade eden Babaş, “Engelli bireylerimiz toplumsal hayatımızın birer parçası. Sadece toplumsal hayatımızın değil; ekonomik, kültürel, sanatsal her alanda onlar hayatımızın birer parçaları. Onların toplumun her kademesinde yer alması bizler için son derece önemli. Biz yaptığımız ve yapacağımız tüm işlerde engellilerin de hayatımızın parçası olduğunu düşünerek hareket ediyoruz. Hayata geçirmek üzere planladığımız ‘Simit Arabam Engel Tanımam’ projesi de bu bağlamda tasarladığımız çalışmalarımızdan. Engellilerimizin istihdamını sağlamak adına çok kıymetli bir projedir” dedi.
Kastamonu şehir merkezinde belirli noktalara yerleştirilecek arabalarda sadece engelli vatandaşların çalışacağını söyleyen Babaş, “Kendilerinin belirli bir maaşları ve sigortaları da olacak. Yani engelli bireylerimiz de çalışarak hanelerine ekonomik anlamda katkı sağlayacaklar. Bu proje sayesinde sadece ekonomik kazançlar sağlamakla da kalmayacak olan engellilerimiz, toplum içerisinde daha fazla yer alma olanağı da bulacaklar. Ayrıca özel olarak hazırladığımız simit arabaları, engelli vatandaşlarımızın soğuk hava şartlarından olumsuz olarak etkilenmelerinin de önüne geçecek” diye konuştu.
Önümüzdeki hafta içerisinde geniş kapsamlı bir proje tanıtım toplantısının yapılacağını da sözlerine ekleyen Babaş, herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini de bir kere daha sözlerinde vurguladı.

HABERE AİT GÖRSELLER